Q&A Session with graduates for students

Are you thinking about master’s studies at the Silesian University of Technology (Poland), but you don’t know what to choose?

Aircraft Design graduates will be waiting for your questions every Thursday in January at 13:00 PM (CET), UTC +1.

The Q&A session will allow you to obtain first-hand information and answer the question „What next after graduation?”.

We will conduct questions and answers in English and Polish in the form of chat and conversation via the Microsoft Teams platform.

Link to the meeting:

Join Microsoft Teams Meeting

PL
Myślisz o studiach magisterskich na Politechnice Śląskiej, ale nie wiesz co wybrać?

Absolwenci kierunku Aircraft Design (MiBM) będą czekać na Twoje pytania w każdy czwartek stycznia o godzinie 13:00.

Sesja Q&A pozwoli na uzyskanie informacji z „pierwszej ręki” oraz odpowiedzieć na pytanie „Co dalej po studiach?”.

Pytania i odpowiedzi będziemy prowadzić w języku angielskim i polskim w formie czatu i rozmowy przez platformę Microsoft Teams.
Link do spotkania:

Join Microsoft Teams Meeting